Kategori | Sağlık

Vişne suyunun faydaları

Günde bir bardak vişne suyu vücudun günlük antioksidan ihtiyacını karşılayabiliyor. Kırmızı renkli reçelini ve suyunu severek içtiğimiz vişne suyunun içeriğinde bulunan mineraller ve vitaminler sayesinde birçok hastalığa karşı korunmak mümkündür. Kırmızı rengi veren “antosiyanin” adlı madde ise hücrelerin yenilenmesine neden olur.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Günde bir bardak vişne suyunun faydaları

Günde 1 bardak vişne suyu vücudun günlük antioksidan ihtiyacını karşılar. Kalp ve damar hastalıklarından korunmaya ve kansere yakalanma riskini azaltmaya yardımcı olur. Kas ağrılarının azalmasına, hafızanın güçlenmesine ve kilonun kontrol etmesinde paha biçilmez bir role sahiptir.

Rengi ve tadından dolayı, yıllar boyu daha fazla suyu ve reçeli ile ile sevilen vişne, birçok hastalıklardan koruyabilir. Vişne asıl tam bir vitamin deposudur. İçerdiği A ve B vitamini sodyum, potasyum, kalsiyum ve fosfor mineralleri ile sıtma gibi hastalıklardan koruyor.

Tadı ekşimsi ve siyah vişne kısmen daha az şekerli olduğu için az kalori verir. Mide ve karaciğerin düzenli olarak iyi çalışmasına yardım etmesine ek olarak vücutta biriken fazla suyun dışarı akmasına da yardımcı olur. Vişnenin meyveleri yendikten sonra sapları atılmayıp gölge ve hava olan bir yerde kurutulsa, böbrekleri ve idrar yollarını temizler. Vişne içinde bulunan bazı mineraller nedeniyle vücudun su dengesini düzenler, bedeni güçlendirici tonik görevi yerine getirir.

Doğal ağrı kesici

Vişne kas ağrılarını azaltır. Spor ve egzersizlerden sonra içeriğindeki antosiyanin sayesinde ağrı kesici yerine doğal ve lezzetli vişne suyu için.

Zihni açıyor

Damarların sertleşmesine engel olur, kan dolaşımını düzene sokup, iltihaplanmasının önler. Vişne suyu halk arasında zihni açması ile tanınır, hafızanın güçlenmesi için son derece yararlıdır. Antosiyanin, beyin hücre duvarlarına nüfus ederek antioksidan korumasını devreye sokar. Uzmanlar, öğrencilere günde bir bardak vişne suyu içmeyi öneriyor.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler