Kategori | Teknoloji

Windows 8.1’in beta sürümü piyasaya çıktı

Microsoft şirketi Windows 8.1 işletim sisteminin beta sürümünü yayınladı.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Windows 8.1 Windows 8 işletim sistemi için yenilenme ve mevcut olmayan işlevleri birleştirdi. Yeni sistemde masaüstü paneline Start tuşu döndürüldü.

Fakat Start tuşu Windows 7 de ve işletim sisteminin daha önce çıkan versiyonlarında olduğu gibi çalışmıyor. Tuşa basan kullanıcı Start menüsünü görmeyecek. Bunun yerine sistemin çalışmasına bağlı olarak, ya canlı Start ekranı ya da bilgisayarda kablosuz tüm programların listesi açılacak.

Microsoft arama fonksiyonunu da geliştirdi. Şimdi fonksiyonun yardımı ile bilgisayarda sadece dosya ve programları değil, aynı zamanda Bing arama sistemi aracılığıyla internette bilgi aramak mümkün olacak. Ayrıca, SkyDrive da ve ek tertibatçıların izin vereceği takdirde numaralı ek listelerde aramanın yapılması desteklenmektedir.

Windows 8.1’de canlı kutucuklar Windows 8 de olduğu gibi iki boyutlu değil, dört ölçülüdür. Şimdi onları yönetmek daha kolaydır, çünkü kutucukları ayrı ayrı değil, grup şeklinde bir yerden başka bir yere aktarmak mümkündür. Şu anda bir ekranda aynı anda 4-e kadar Metro eklerin açılmasına izin verilir. Ayrıca eklentilerin pencerelerinin boyutlarını değiştirmek mümkündür.

Sistemi Microsoft sitesinden veya Windows Store mağazasından yüklemek mümkündür.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler