Kategori | Genel

Yalandan Kim Ölmüş

Gerçekler peşinde koşarız. Yalanlara tercih ederiz ama çok daha acıtır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Neden yalan olmaz?

Nedir bu yalanla savaş?

Kim yalan söylemiyor ki?

pinar

Neden daha önce iş deneyiminiz olmadığını bu işi aldıktan sonra da yapıp yapamayacağınızı kendinizin bile bilmediğini söylemiyorsunuz iş vereninize; işte gerçek.

Müşterilere neden gerçekleri söylemiyorlar; “çok yakıştı çok zayıf gösterdi” yerine; “ne giydiysen olmadı, az ye de öyle gel” deseler ya.

En tatsız yemeklerin yenildiği ama, aşık oldunuz kişinin annesinin davetinde olduğunuzu düşünsenize. Hadi bağırın gerçekleri; yemeklerin iğrenç olduğunu söyleyin yıllardır arayıp da yeni bulduğunuz biricik aşkınızın yüzüne.

Hocanızın kulağına eğilip verdiği görevi sırf daha fazla uyumak ya da daha fazla eğlenmek için yapmadığınızı fısıldasanıza.

Sevgilinize sıkıldığınızı ama bunun geçeceğini bildiğinizi bu yüzden çapkınlıktan kendinizi alamadığınızı ve yakında da onu aldatacağınızı hatta ilk de olmadığını, söyleyin söyleyin gerçek bu.

Annenize ne kadar yaşlandığını her fırsatta belirtip moralini bozsanıza. Gerçeklerle yaşamayı herkes bilmeli.

N’olur, kaç zamandır unutup da aramadığınız arkadaşınıza bir bahane uydurmayın. Unuttum deyin, “sen kimsin be hiç aklıma bile gelmiyorsun işte unutup arayamadım” desenize.

Neden kendinize de dürüst olmuyorsunuz yaşlanıyorsunuz ve arzu ettikleriniz olmuyor. Bazı şeyleri yapamayacağınız belli, söyleyin gerçekleri, umut etmeyi bırakın, kaçırdıklarınıza nasip kısmet demeyin, mundar etmeyin ulaşamadığınız ciğerleri. Kendinize de söyleyin uyumadan önce ….

Yalan; bazı şeyleri hiç söylememek, ya da bazı şeyleri bambaşka söylemek, bazen de bazılarını eksik söylemektir.

Yalanlarla barışık olun.

Yalandan kim ölmüş.

Pınar

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler