Kategori | Kişisel Takılmaca

Yalnızlık Ömür Boyu

Yalnızlık ömür boyu diyor bir şarkının sözleri. Her geçen zamanda bunu daha iyi anlıyorum. Ve de yine bir şiirin dediği gibi paylaşılamıyor kimseyle.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


İçindeki kırıklığı ve hüznü kimseyle paylaşamadığı zaman insan yalnız hissediyor kendini. Çok uzun zaman oldu benim için içimdeki hüzünleri ve mutlulukları kendimle paylaşmasını öğreneli. Bu sanırım kendime seçtiğim hayat tarzının bir sonucu. Bir şehirden bir şehre, bir ülkeden bir ülkeye geçen zamanlar, tanışılan insanlar, görülen yerler, öğrenilen diller, kültürler belkide sonunda bana beni benle paylaşmasını öğretti. Şikayetçi miyim? Asla, sadece içimde hissettiğim ufak hüzünler var. Yalnız birisi olarak, oradan oraya koşturarak kendime bir hayat kurmaya çalışmak, ve de hiç bir erkeğin sırtına yaslanmadan, ayakta kalabilmeye çalışmak biraz zor geliyor tabi.

 yalnizlik

Babam derdi bana, kızım sen asla mutlu olamazsın, çünkü ne istediğini bilmiyorsun, Belki de haklı, ne istediğimi bilmiyorum ama, en azından kendi kararlarımı kendim verebiliyorum, doğru ya da yanlış benim kararlarım ve benim hayatım. İçinde bulunduğum hayat belki yüzde yüz değil ama büyük oranla benim seçimim. Bunun tek yükü var o da eğer mutlu değilsen suçlayacak başka kimsen olmaması kendinden başka. Ama en azından kendimi suçlamak ya kızgın olmak kendime, bana daha da bir güç veriyor ve hatalarımdan ders almamı kolaylaştırıyor. Elbetteki her insanın hayatında yaşadığı yoğun duygular var. Benimkisi Yalnızlık, şikayetçi miyim? Hayır değilim çünkü yanlızlığımı kendimle uzlaştığım sürece bana dost bana arkadaş bir duygu. En azından kendimden kaçmak için olur olmaz insanlara, olgulara sığınmıyorum. Belki biraz bencilce ama bu dünya benim için yaratıldı, bu nedenle herşey ben ben ben ve yine ben ve benim yanlızlığım ve benim seçimlerim.

Umarım sizler de bir yerlerde kendi seçimleriniz ve yalnızlığınızla yüzleşebiliyorsunuzdur.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler