Kategori | Astroloji

Yengeç Burcu

Bayan YENGEÇ  

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Yengeç burcunun kadınlarında yuvarlak ve uzun diye ayırdedilen iki tip vardır. Tatlı mı tatlı bir havaları, masum bir çocuk görünüşleri vardır. Güzel olmaktan çok ufak tefek ve pek etkileyicidirler. Açık alınlarındaki çizgiler ileriki yaşlarda daha da belirginleşir. Gözleri küçüktür ama etkileyici ve sıcak bakışlarıyla büyülü bir havası vardır. Tenleri soğuğa karşı hassastır. Kalpleri gibi…

İki tip Yengeç kadını vardır demiştik. İlki ufak tefek, pek bir “çocuk kadın” havalıdır ve “yılan gibi kıv­rı­lan”, ebedi “kız çocuğu” havasındadır. Öteki daha bir “tombulca”, göğüs çevresi bir hayli geniş bir ba­yan­dır.

İşte Benim Hayalim Yengeç burcu kadını pek fazla hayal kurar. Ve de kimi zaman gerçekle hayali karıştırır ve ayırt edemez hale gelir. Çocukluğunda kendini bir başkasıymış gibi görmeye bayılır. Eğer yalan söylüyorsa, bu salt bir çıkar, bir yarar sağlamak amacıyla değil gerçeği değiştirmek, daha bir güzelleştirmek içindir. Ve tabii ki bu yalan onun hayal gücünün ürünüdür.

Makyaj yapmayı pek sevmeseler de arada bir yaptıkları olur. Daha çok kendilerini üzgün hissettiklerinde makyaj yaparak rahatlamayı umarlar.

yengec-burcu

Annelik Annelik onu gençlikteki hayalci, zeki, yaratıcı kişiliğinden çok farklı bir kişiliğe sokar. Daha bir sorumluluk duygusuyla dolu, kendinden alabildiğine emin, otoriter, daha az hayalci ama daha güçlü karakter sahibi biri haline gelir. Artık hayal dünyasından çıkmış, düşlerini bir kenara bırakmış, tüm ilgisini çocuğuna vermiştir.

Çocuklarına çok düşkündür. Onlarla ilgilenir, yardımcı olur. Çocuklarını iyi yetiştirmek için çabalar ve kendini onlara adar. Hayatı boyunca onlarla birlikte olmak ister. Bu yüzden yaşlandığında da onlarla birlikte kalabilir. Eğer çocukları onları istemezse büyük bir hayal kırıklığı yaşarlar.

Güzellik Yengeç kadını her zaman için çekicidir. Kıyafetine, vücuduna bakmasını iyi bilirler. Kendilerine yakışanı giyerler. Sade ama şıktırlar. Yengeç erkeği gibi değillerdir. Düzenlidirler. Hayatlarını belli bir düzene oturttukları zaman onu kimsenin bozmasına izin vermezler.

İnce bir ruha sahiptir. Bu yüzden de çabuk kırılabi­lirler. Korunmaya ihtiyacı vardır. Ve sevgi dolu kal­bi­ne karşılık olarak da sevgi dolu bir kalbe… Ro­man­tik ve fedakardır. Çünkü sevdiklerine önem verirler, onlar için her türlü sıkıntıya katlanırlar ve her zaman sevdikleri insanın yanında olmak isterler.

Yemek Sevgisi Yemeğe de oldukça düşkündür tıpkı erkek Yengeç gibi. Güzel yemekler yapar. Bu konuda yeteneklidir zaten. Zaten evde yaptığı tüm işlerde başarılıdır. Her zaman için evini dışarıya tercih eder.

Çocukluğunun anıları çok güçlüdür onda. Annesine ve babasına son derece bağlıdır. Kimi zaman kırk yaşına geldiği halde anne babasından bir türlü ayrılamayan bir kız olup çıkar.

Ve Sevgi Sevgi onun göbek adıdır. Kesinlikle havai, uçarı biri değildir o. Daha çok ağırbaşlı, saygılı, uysal ve sevgiye değer veren bir kadındır. Sevgiyi öyle basite almaz. Her zaman “Sevgi ve sevmek ciddi iştir” der. Kısa süreli ilişkilere asla yanaşmaz. O uzun, sağlam, huzurlu ilişkilerin kadınıdır. Yalnız bu kadınla birlikte olan erkeğin ona onu sevdiğini sürekli hissettirmesi gerekmektedir. Onu sevgi sözcükleri söylemeli, tatlı dokunuşlarla onu baştan çıkarmalıdır. Eğer bunu ona belli etmezseniz kıskanmaya başlayacak ve çekilmez olacaktır.  Yengeç bayanı güzellik konusunda kendine güvensizdir. Ne kadar çekici olursa olsun hep bu konuda şüpheleri vardır. Bu yüzden de ona sürekli güzel olduğunu söylemeyi ihmal etmeyin. Eğer onu gerçekten sevdiğinize inandırırsanız sizi mutlu etmek için her şeyi yapacaktır. İlgi gösterirseniz anlayışlı olacak o da size ilgi ve alaka gösterecektir. Kıskançlığı da olmayacaktır. Size her açıdan destek olmayı da ihmal etmeyecektir.

Para Her zaman için hesaplarını bilir bu bayanlar. Tutumludurlar. Cimri değildirler, yardım etmeyi severler. Ancak her zaman için kendilerine ayırdıkları bir miktar paraları da vardır. Para sahibi olmak onlara güven verir. Ayrıca parası olmayan bir erkekle evlenmezler. Parasız biri ile evlenirlerse, eşlerine para kazanabilmeleri ya da başarılı olmaları için destek olacaklardır. Onların iyi olması için çalışırlar.Evlendiklerinde çalışmasalar bile bir iş, meslek sahibi olmaları muhtemeldir. Çalışmayı düşünmeseler bile meslek sahibi olmak isteyeceklerdir.

Melankoli Dünyanın en mutlu insanıyken bir anda üzgün ve hüzünlü bir hal alabilirler. Bu da onların melankolik yapılarından kaynaklanmaktadır. İçinde fırtınalar kopsa da asla bunu anlayamazsınız. Çünkü o zaman kabuğuna çekilir ve kendini dinlemeye başlar. Kendini sorgular. Bu kendisini fazla yıpratır ama yinede bunu yapmaktan kendini alamaz. Bu burcu tanımlayan diğer bir şifre kelime ise şefkattir. Siz onun kabuğunu okşadığınızda hiçbir şey hissetmeyeceğini düşünürsünüz. Oysa içindeki gerçek bedeni sıcacık ve kıpır kıpırdır. Duyguları derin ve yoğundur.

Kavgadan nefret eden bu kadınlar, ailelerine ya da sevdiklerine insana karşı tavır alan başka kişilere karşı sertleşebilirler. Bu da onların saldırgan taraflarını ortaya çıkarır. Sezgileri kuvvetli olduğundan zaten karşısındaki insanın niyetini hemen anlarlar. Bu onların doğasında vardır. Bu yüzden kime nasıl tavır alacakları konusunda deneyimlidirler. Onları öyle kolay kolay aldatamazsınız.

Utangaç Yengeç Evet, aynı zamanda utangaçtır da. Bu onları daha bir sevimli yapar. Utandıklarında kızarırlar ve güzelliklerine güzellik katarlar.  Yalnız bu utangaçlık duyguları bazen şüpheci yanlarını da ortaya çıkarır. Böyle durumlarda insanlara kolay kolay güvenmeyen bir Yengeç kadını ortaya çıkar. Şüpheci kişiliği ortaya çıkan ya da kendiliğinden şüpheci olan bir Yengeç bayanı sakin görüntüsünün ardındakileri ortaya çıkarır ve size karşı sert bir tavır takınabilir.

Tıpkı yengeç hayvanı gibi kimi zaman sert kimi zaman ise yumuşaktırlar. Hem iyi niyetli, sakin, uysaldır, hem de sert, katı ve kavgacı olabilirsiniz. Bu sizin ona olan tavrına göre değişir. İyiliğe iyilikle, kötülüğe kötülükle cevap verir. Kolay kolay kin tutmazlar ancak eğer sizden bir kere nefret etmişlerse bir daha asla ama asla sizinle konuşmazlar. Siz ondan özür dilediğinizde bile şüphelenecek ve kötümser olduğundan bu davranışınıza kulak asmayacaktır.

Sağlık Yengeç burcunu öncelikle mide yönettiği için yemek zevkleri olan kişilerdir. Yengeç bayanı ise yemek yapmadaki kabiliyetleri ve yemedeki zevki söz konusu olduğundan biraz dikkatli olmalarını önerebiliriz. Midelerine düşkün olan bu kadınlar erkeklerin kalbine giden yolun mideden geçtiğine inananlardandır. Ancak bu yemek zevki onlara sorun açar. Midelerinde bazı rahatsızlıklara rastlanabilir.

***

Bay YENGEÇ

İki Yengeç

Bu iki tip Yengeç burçluyu birbirinden ayırmasını bilmek çok önemlidir. Yuvarlak yüzü, çekme burnu, kocaman açık masum çocuk gözleriyle “Toparlak Yengeç”. Gördüğü her şey karşısında hayrete düşmeye hazır bir çocuk gibidir. Çok büyük değil ama etli bir ağzı vardır. Vücudu topluca, kasları ise pek sıkı de­ğil­dir. Cildi çoğunlukla solgundur. Midesi şiş­kin, kalçası da epey kalındır. Bedeni uzun ama bacakları kısadır. Olgun­laş­ma­mış, gereğince gelişmemiş bir havası var­dır. “Uzun Yengeç” hüzünlüdür. Onu hasret çeken şair suratından tanırsınız. Gözleri kısık, burnu ince uzun, dudakları ince ve yüzü narindir. Onun da hayret dolu, hülyalı gözleri, gerçeklerin ötesine bakan bakışları vardır. Bu Yengeç tipi, uzun, büyük ve za­yıf­tır. Ama hiç de adaleli değildir doğrusu. Alpay bu “tedirgin şair” tipini çok iyi simgeler. Taner Şener ise, tombul, şen Yengeç tipini…

Hayalci

Yengeç burçlular pek çekici, şiir dolu, narin, duygulu ve hayal düşkünüdürler. Sanki gerçekmiş gibi masal anlatırlar. Ve de burçların içinde hayal gücü en geniş, en kuvvetli olanlardır. Ama onun en büyük meziyeti içtenliğidir. Onun yanında kırk yıllık dostunuzun yanındaymış gibi rahat edersiniz kendinizi. Belki de bir çocuğun açık yürekliliği, samimiyetine sahip olduğundandır. İşte bu çocukça safiyet, bu ruh tazeliği onu yaşlanmanın her türünden uzak tutar. Yengeç burcu duygusal ve hassastır. Zaten bu kadar hassas olması onun başını sık sık derde sokar. Bu fazla duyarlı olma­la­rından etrafındaki insanların görüşlerine büyük önem verirler. Onları dinlerler. Eleştirmeyi sevmezler ama insanların ken­dilerini eleştirmelerine de ses çıkarmazlar.

Dürüst Erkek

Yengeç burcu erkeği dürüst erkek tiplemesine bir örnektir. O gerçekten dürüsttür ve karşısındaki insanlardan da bunu bekler. Kendisine yalan söyle­nilme­sin­den hiç hoşlanmaz. Bunu hissettiği anda da kendini kötü hisseder ve bir daha o kişiyle görüşmemeye çalışır. Bu erkek aynı zamanda kibar, anlayışlı, saygılı ve mesafelidir. Öyle herkesle he­men kaynaşmaz. Önce karşısındaki insanı tar­tar, onu anlamaya çalışır ve eğer uygun gö­rürse onunla yakınlaşır, arkadaşlık kurar. Bu nedenle de çok fazla arkadaşı yok­tur. Zaten öyle sırlarını da herkese anlatmaz. Yaşadığı her şey yaşadığı kişi ya da kişilerle arasındadır. Başkalarının bil­mesine gerek yoktur onun için. Bunlara rağmen iyi bir dinleyicidir. Ona güvenerek sırrınızı verebilirsiniz. Emin olun ki asla bunu kimseye söylemeyecektir. Sırrınızı ölene dek saklayacaktır.

Yardımsever

Her zaman arkadaşlarının yanında olmaktan, onların kötü anlarında yardımcı ol­maktan zevk alırlar. Sadece arkadaş­ları­na değil, tanımadığı insanlara yar­dım etmek onun için güzeldir. O çeşitli yardım ku­ru­luş­larına katılabilir, hatta kendisi bile kampanyalar dü­zenleyebilir. Yardım etmek onun doğasında vardır. Koruyuculuk özelliğinden dolayı sadece aile­sine ve arkadaşlarına değil, çev­re­sin­deki yardıma muhtaç insanlara yardım etme yükümlülüğünü hisseder ken­di­sinde.

Evcil

Yengeç burcu erkeği evine bağlıdır. Evcil bir yapısı vardır ve evde vakit geçirmekten çok hoşlanır. Rahatlarına düşkündürler. Bu yüzden de evlerinde rahat edebilecekleri eşyaları tercih ederler. Ancak bir ev almaları gerektiğinde ya da oturduk­ları evin mutlaka bir manzarası olmalıdır. Huzur do­lu, şehirden uzak yerleri tercih ederler. Eşyalar ko­nu­sunda değişiklik onların hoşuna gitmez. Eşyaların ye­rini çok nadir değiştirirler. Antika eş­yalar, eski tür, eg­zotik eşyalara evlerin­de yer verirler. Hatta ana eş­ya­lardan çok böyle ufak tefek süs eşyaları vardır. Evine bağlı desek bile, bu evden dışarı çıkmaz anlamına gelmez. Yengeç burcu erkeği dışarı çıktığı zaman ne karşıdaki arkadaşına gider, ne de üst sokaktaki kafeye… O seyahatten çok hoşlanır. Bu yüzden görmediği değişik yerlere gider. Uzak ya da yakın hiç farketmez. Kendini rahat ve huzurlu hissedeceği her yere gidebilir. O buna bir anda karar verip de yapabilir. Aklına eser ve yola çıkar. Kimse ona engel olamaz.

İş Yaşamı

İş, Yengeç erkeği için önemlidir. Özellikle sevdiği işi yapması onun için daha önemlidir. Rahatına düşkün olduğun­dan fazla sorumluluk almayacağı, rahat hareket edebileceği işleri tercih ederler. Ancak Yengeç erkeği şöyle bir durumda bu konudaki tavrını değiştirebilir. Bu erkek için geleceği önemlidir. İleride sıkıntı çekmemek ya da ailesini zora sokmamak için bazen olmayacak işler yaptığı bile görülebilir. Onun tarzına uymayan, rahat olmadığı işlerde bile çalışabilir. Önemli olan evine gittiğinde mutlu bir yuvada rahat ve huzurlu olmasıdır.

Evlilik

Zaten evlilikleri de uzun ömürlü ve sağlam olur. Çünkü o evine ve eşine bağlıdır. Onlar için yaşar, onlar için çalışır. İstediği tek şeyse güleryüzdür. Evleneceği bayan da zarif ve hoş olmalıdır. Giyinişi, davranışıyla şık ama sade bayanlardan hoşlanmaktadır. Ayrıca o da kendisi gibi evine, eşine ve çocuklarına bağlı olmalıdır. Boşanmaktan çok korkar Yengeç burcu erkeği. Özellikle çocuklarının baba­sız ya da annesiz büyümesi onun için korkunç bir olaydır. Bu yüzden evlenirken çok dikkatli olur ve evlendikten sonra da boşanmaya razı olmaz. O bir kez evlenen insanlardandır.

Yemek

İşte size Boğa burcundan sonra yemek yemeyi seven bir insan daha. Onları Boğa burcundan ayıran özellik, kendilerinin de güzel yemek yapabilmeleridir. Tabii yapmışken onları bir de yemek gerekir. Yemeğe özellikle de tatlıya düşkünlerdir. Damak zevkleri iyidir. Öyle aynı şeyleri yapıp yemezler. Değişik ülkelerin, değişik yemeklerinden tatmak onlar için ayrı bir zevktir. Bu yemek zevklerinden dolayı kilo almaya meyillidirler.

Dikkatsizlik

Evet, bu erkekler dikkatsizdir. Sakar değildir ama her konuda dikkatsizdir. Bir şeyi çok fazla incelemeden kabullene­bilir­ler.  Aynı zamanda dağınık ve düzensizdir de. Üstünden çıkanları sağa sola atar, ki­taplarını okur ve okuduğu yerde bırakır vb. Ancak her zaman tedbirlidir. Kara günleri için hep bir yerlerde bir şeyler saklamıştır. Bundan kimsenin haberi yoktur. Ama o geleceğini çok fazla düşünen bir insandır ve her zaman ihtiyatlı davrana­caktır. Bu burcun kötü bir özelliği kendilerine acıma eğilimlerinin olmasıdır. Kötü bir durumla karşılaştıklarında önce suçu kendilerinde ararlar ve hep de bulurlar. Kendilerine acırlar ve durumlarını daha da kötüleştirirler. İşte o zaman yakınlarında kimseyi istemezler. Yalnız kalmak ve sürekli kendilerini suçlamak isterler. İhtiyacı olan tek şey sevgidir Yengeç erkeğinin. Kabuğunun altında yatan o yumuşacık kalbiyle sevgiye susamıştır. Sevgisini sonuna dek vermesini bilir ve sevdiği insan için de ne gerekiyorsa yapar. Sürekli ilgi istemez ama arada da olsa duyacağı sevgi sözcükleri onu her zaman mutlu edecektir. Eğer ona böyle bir sevgiyi verebileceğinize inanıyorsanız halâ ne duruyorsunuz.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler