Kategori | Astroloji

Yengeç Burcunun Özellikleri

Yengeç, duyarlı ve duygularını Ay’la paylaşan, insandaki kadınsı potansiyeli temsil eden bir Su grubu burcudur. Yengeç burcu doğumluluların duyguları, Ay’ın fazlarıyla belirlenir. Çevrelerinde bulunan insanları deli edebilirler ama, duygusal istikrarı elde etmeleri imkansız gibidir. Duyarlılıkları, aynı zamanda zayıflıklarıdır ve duygularıyla alay edildiğinde incinirler. Yumuşak çekirdeklerini, kalın kabuklarının altında gizlemeyi yeğlerler. Bu şekilde kendilerini izole eder, o kabuğun altına saklar ve çok az insanın kendilerine ulaşmasına izin verirler. Bir Yengeç dostunuzun zaman zaman huysuzluğu tutar, kaşlarını çatar ve kabuğuna gizlenirse, ona süre tanımalı ve ilgi göstermelisiniz. Bu arada, temmuz doğumluların sezgilerini de yabana atmamalısınız. Yengeç dostunuzu kıracak bir şey yapmamış olsanız bile, o hoş olmayan düşüncelerinizi hissetmiş olabilir. Yengeçler kırılganlıklarını kendi kendilerine itiraf etmekten korkarlar. Hatalarını ve zayıflıklarını kabul edip, diğer insanlara açılmaya çalışmaları kuşkusuz yararlarına olacaktır. Böylece, sahip oldukları potansiyeli kullanma şansını elde edebilirler.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Bakış açılarının darlığı, standartlara uymaya çalışmalarından kaynaklanır. Bağımsızlık duygusuysa, onların sevgi ve maddi güvenlik ihtiyacıyla çakışır.Yengeç burcu doğumlular duygu ve sıcaklık iletme konusunda son derece yeteneklidirler. Diğer insanlara ihtiyaçları vardır, bu nedenle, sevilmeyecekleri korkusunu üzerlerinden atmaya çalışmalıdırlar. Mutlu bir aile yaşamı, onlara güvenlik duygusu verir. Yaşam ancak, yakınlarını, sevdikleri insanları koruyucu kanatları altına aldıklarında onlar için anlamlıdır. Ev ve aile onlar için değerlidir. Evim dedikleri yeri severler. Yengeç’in yapısı güvenlik ve istikrarla ilişkili olduğu için, maddi ya da manevi olsun, buna gereksinim duyarlar.

yengeç burcu

İyi bir hafızaları vardır. Anılara, geçmişe ve ülkelerine bağlıdırlar. Denize girerken, ayak parmağınızı bir Yengeç yakalar ya da sizi topuğunuzdan ısırırsa, bırakmayacağından emin olabilirsiniz. Tıpkı, anneannesinden kalma boyaları dökülmüş sandık gibi. Hiç ısıracak gibi durmuyor, sanki geri geri gidiyor gibiydi değil mi? Yanıldınız, bu onların klasik taktikleridir. Belki kulağı ters tarafından gösterirler ama, isteklerini elde etmekte güçlü bir hırsa sahiptirler.

Diplomatik yetenekleri hayranlık vericidir; çoğu zaman, isteklerini bu şekilde elde ederler. Bununla birlikte, birilerinin ayaklarına bastığını hissederlerse mantıksızca davranabilirler. İyi bir düş gücüne sahiptirler. Fakat, zihinleri karışıktır. Gerçekten ne düşündüklerini insanlara açıklamak konusundaki çekingenliklerini yenmeye çalışmalıdırlar. Bu, kendilerine duyacakları güvenin yerine gelmesini sağlayabilir. Çok temiz ve iyi bir kalpleri vardır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler