Kategori | Para

Yeni 100 dolarlık banknotlar Ekim ayında çıkıyor

Bugün ABD Federal Rezerv Kurulu (FED) yeniden tasarlanmış 100 dolarlık banknotların 8 Ekim 2013 tarihinden itibaren kullanılmaya başlayacağını açıkladı.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Mavi, 3D güvenlik şeridi gibi yeni güvenlik özelliklerini barındıran bu banknotların gerçeğini belirlemek halk için daha kolay, onu sahteleştirmek isteyenler için daha zor olacaktır.

Basına yansıyan bilgiye göre, 100 dolarlık banknotların yeni tasarımı 2010 yılında belirlendi, fakat üretimle ilgili beklenmedik gecikme dolayısıyla tanıtımı ertelenmişti. Ekim ayında kullanımına başlandıktan sonra yeniden tasarlanmış banknotların verimli hacmini sağlamak için ABD’nin Para Eğitim Programı yeni dizayn edilmiş banknotlarla ilgili biliyi artırmak ve güvenlik özelliklerinin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi vermek amacıyla dünya çapında faaliyet gösteren kurumlar ve tüketiciler arasında çalışmalar yapmaktadır.

Yeni tasarlanmış 100 dolarlık banknotlar, ayrıca eğitim ve öğretim materyalleri hakkında daha ayrıntılı bilgiyi www.newmoney.gov sitesinden alabilirsiniz.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler