Kategori | Otomobil

Yeni BMW M3

BMW yaklaşık bir yıl sonra şimdiki M3 modelinin yeni serisini üretmeyi planlıyor. Otomobil tamamen yeni motor detaylarını elde edecek ve yalnızca daha hızlı değil hem de daha manevralı olacak.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


Bavarialılar yeni M3’ü şimdiki seri ile karşılaştırıldığında 100 kg hafifletmiş olacaklar. Bunu da konstruksiyonda hafif malzemeler kullanılarak başaracaklar. Hatta listede sadece çok sağlam çelik değil aynı zamanda karbon ve başka karmaşık plastik kitleler de var.

BMW M3’ün tamamen yeni motorunun olacağı ilginç bir noktadır. Önceki 4,0 litrelik V8’in yerini üç litrelik altı silindirli iki turbo yükleyicili motor tutacak.

Ayrıca, direksiyon yönetimi mekanizmasında normal hidrogüclendiricinin yerine elektrikten vazgeçilmesi sözkonusudur. Geleneksel runflat’ın yerine sıradan lastikler kullanılacaktır. BMW’de bunun sürücünün otomobili daha iyi hissetmesine yardımcı olacağı düşünülüyor. Ek olarak Bavarialılar vitesten vazgeçmeyi düşünmüyorlar, fakat alternatif olarak 7 kademeli robot teklif edeceklerini bildiriyorlar.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler