Kategori | Ansiklopedi, Oyuncular, TV

Zerrin Sümer Kimdir?

Sinema, dizi ve tiyatro yapımlarında rol alan bazı sanatçılar bu yapımları adeta tek başına götürme kabiliyetine sahip sanatçılardır. Özellikle doğuştan gelen kabiliyetleri bulunan oyuncular ile ilgili olarak son derece kusursuz bir oyunculuk sergilemeleri adeta kendilerinin bu yapımlarda neler yapabileceğini gösterme adına birer referanslarıdır. Sorunsuz bir oyunculuk kültürü ve hayatı olan bu oyuncular her zaman rol aldıkları filmlerde üstün başarı göstermekte ve her zaman aranan oyuncular arasına girmeyi bir şekilde başarmışlardır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --


1945 yılında İzmir’in Bergama İlçesinde doğan Zerrin Sümer gibi şimdiye kadar aldığı tüm sinema, dizi ve tiyatro yapımlarında muhteşem oyunculuk kabiliyeti ile hem izleyiciyi etkilemiş hem de rol aldığı birçok oyuncuya kazandırdıkları ile çok sevilen bir sanatçımızdır. Zerrin Sümer, Türk sinema tarihinin sayılı dizi ve sinema filmlerinde büyük başarılar göstererek bu zamana kadar gelmiş oyunculardan biridir. Özellikle hayatının unutulmaz yapıtlarından olan Züğürt Ağa, Vizontele, Vizontele Tuuba ve Düğün Dernek sinema filmleri, Çalı Kuşu, Bir Demet Tiyatro, En Son Babalar Duyar, Yalancı Romantik, Komedi Türk ve son olarak birçok izleyici kitlesine ulaşmış Sakarya Fırat dizi filmlerinde göstermiş olduğu üstün başarısından dolayı ne kadar kabiliyetli biri olduğunu herkese göstermiştir. Özellikle Türkiye tarihine altın harfler ile yazılmaya başlanan Düğün Dernek sinema filmi ve Sakarya Fırat dizileri ile herkesin beğenisini kazanmış biridir.

Zerrin Sümer Kimdir?

Zerrin Sümer

Zerrin Sümer, yaşadığı hayat içerisinde fırsat buldukça en çok sevdiği sahnelerden biri olan tiyatro’ya da gereken önemi göstermiştir. Tiyatro yapımlarında toplamda 12 adet oyunda başarılı bir şekilde roller almıştır. Kendisini bizlere hiçbir zaman unutturmayacak olan yapıtlarda görev alması sanatçının ilerleyen yaşına rağmen daha neler yapabileceği herkese göstermektedir. Bu sıralar Zeytin Tepesi dizisinde oynadığı Keriman Toprak karakteri ile izleyicilerle buluşan usta bir oyuncu olarak Zerrin Sümer, birçok tiyatro, sinema ve dizi oyuncusunun da yetişmesinde büyük rol almıştır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

“Zerrin Sümer Kimdir?” yorumları: 1 Yorum

  1. kenan dedi ki:

    tiyatro ya hepimiz önem göstermeliyiz.

Trackback/Pingback


Yorum yazın

Kategoriler

Arşivler